Partija za pamćenje Dine Hotića, Bosanac debitovao na klupi na najbolji način

Sjajan meč i pobjeda gostiju

S. Mlaćo
Sjajan meč odigrali su danas u okviru 10. kola belgijeske Jupiler lige Gent i Cercle Brugge.

Bilo je 4:3 za goste koji su tri puta vodili, domaći se nisu predavali, ali na kraju ipak Cercle dolazi do tri boda.

Junak je bio bh. reprezentativac Dino Hotić koji je upisao hat trick i više nego zasluženo ponio epitet junaka utakmice.

Sva tri pogotka Hotić je postigao u drugom poluvremenu, a posljednji je bio sa 11 metara u 88. minuti.

HATTRICK ZA POBJEDU PROTIV GENTA! Dino je bio junak Cerclea u pobjedi nad Gentom (4:3) u gostima, nakon što je postigao...

Posted by Dino Hotić on Sunday, October 2, 2022

Gent je bio veliki favorit u ovom meču, a očigledno je gostima prijala i promjena na trenerskoj klupi.

Na najbolji mogući način debitovao je Bosanac Miron Muslić koji je do sada radio kao pomoćni trener. On je do sada radio kao pomoćni trener, no raskidom saradnje sa Dominikom Thalhammerom dobio je pravu šansu i sigurno će pamtiti svoj debi.

Hotić je nedavno bio na spisku selektora naše reprezentacije Ivayla Peteva za duele sa Crnom Gorom i Rumunijom,  a samo Petev zna zašto nije dobio šansu, pogotovo u meču sa Rumunima kada su prednost imali nogometaše koji su skoro bez minutaže u svojim klubovima.

U Belgiju je stigao iz NK Maribor i opravdao očekivanja te postao jedna od glavnih karika u svom klubu.

Cercle Brugge je sada na 15. mjestu sa devet osvojenih bodova, te će u narednim kolima tražiti put ka sredini tabele.

Prije ovog meča snage su odmjerili i Anderlecht- Charloei, a završilo je 1:0 za goste.

Eno30
I ja se pitam da ovaj momak nije ni minute dobio da odigra za reprezentaciju makar protiv Rumunije
6 0
Mirsad1705
Nije se izgleda učipao kod Bugarina, pa nije ni igrao. Kakve je sve kloceve (glu)Petev uveo, zaista je fudbaler klase Dine Hotića morao imati mjesta, barem protiv Rumuna.