Domaći pobjedom otvorili sezonu: Prgić junak HNK Orašje!

Publika je vidjela jedan pogodak

S. Mlaćo, foto: E. Oštraković

Orašje je uspješno otvorilo novu sezonu Prve lige FBiH.

Labudovi sa Save na svom terenu savladali su danas Rudar iz Kaknja. Gosti su prvi zaprijetili, no odmah je stigla kazna. U 12. minuti Marko Prgić pogađa za 1:0.

U 25. minuti nova šansa za domaće, no prečka je spasila pogodak. Gosti su nakon toga postigli pogodak, no signaliziran je ofsajd i ostalo je 1:0.

Drugo poluvrijeme prilikom otvara Vidović, ali nije bio precizan.

U 75. minuti Rudar prijeti preko Cane, ostaje 1:0. Do kraja bez pogodaka i domaći 'tricom' otvaraju sezonu

HNK Orašje - FK Rudar Kakanj 1:0 (1:0)

HNK Orašje: Živković, Brčkalić, Mikić, Živković, Matolić, Marošević, Šarkanović, Sulić, Prgić, Vidović, Lugavić.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Rudar Kakanj: Bekan, Goralija, Gačan, Kobilica, Sivac, Musić, Čulov,Kovač M., Kovač F., Bešić, Gačić.