Dva gola u završnici za remi Nurnberga i Schalkea
Nurnberg je nakon ove utakmice ostao na 17. mjestu sa 18 osvojenih bodova i skoro nikakvim šansama da se spasi ispadanja, dok je Schalke 14. na tabeli sa 27 bodova.

Podjela bodova

E. Oštraković

Večeras je odigrano 29. kolo Bundeslige, u kome su se sastali Nurnberg i Schalke, a utakmica je završena bez pobjednika rezultatom 1:1.

Oba gola viđena su tek u samoj završnici utakmice, iako je bilo dosta prilika da se to desi ranije.

Domaća ekipa bila je dosta bolja u prvom poluvremenu, a najbolju šansu za vodstvo imali su u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Behrens promašio jedanaesterac, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom polvuremenu viđena je dosta izjednačena u takmica a domaća ekipa je u vodstvo došla u 83. minuti kada mrežu gostiju trese Kubo. Ipak, njihova radost trajala je samo dvije minute jer je u 85. minuti gol za poravnanje postigao Nastasić.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

cako
Nürnberg sa nikakvim šansama da se spasi ispadanja? A kad biste znali vrli novinaru da 16.mjesto vodu u delegaciju, a za to mjesto im nedostaju samo 3 bod trenutno?