Džeko nastavio seriju golova u važnoj pobjedi Rome

28. gol Džeke u Seriji A

Fudbaleri Rome pobijedili su večeras na gostovanju ekipu Chieva s 5:3, te su došli na jedan bod od ekipe Juventusa u borbi za šampionsku titulu.

Vučica je u Veronu došla pod imperativom pobjede. Šansu za titulu još uvijek imaju i nakon današnje pobjede čekaće ishod meča Juventusa i Pescare.

Dva puta je Roma gubila, ali je na kraju došla do tri boda. Domaći su poveli golom Castra u 15. minuti, da bi gostima iz Rima El Shaarawy u 28. minuti donio poravnanje.

Novo vodstvo Chieva desilo se u 37. minuti kada je pogodio Inglese za 2:1, ali je samo šest minuta kasnije Salah pogodio za rezultat poluvremena od 2:2.

Roma je u nastavak krenula ofanzivno, a u 58. minuti su došli do prvog vodstva. Za 2:3 je pogodio El Shaarawy.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 77. minuti. Drugi gol danas je postigao Salah za 4:2.

Na 5:2 povećao je Edin Džeko sjajnim golom u 83. minuti meča, da bi Inglese pogodio za 5:3 u 86. minuti meča.

Roma je tako došla na korak od Juventusa i direktnog plasmana u Ligi prvaka.

Bh. reprezentativac Edin Džeko odigrao je 86 za Romu po povratku na teren nakon nezgodne povrede.