Džeko se ispromašivao, ali napravio ključan potez u pobjedi Fenerbahčea
Foto - Reuters / AFP

Asistencija za bh. napadača

Fenerbahče je u 4. kolu turske Super lige slavio na gostovanju kod Ankraragucua rezultatom 1:0. Edin Džeko se ispromašivao, ali je asistirao za pobjedu svog tima.

Fenerbahče je došao do treće pobjede ove sezone u Super ligi. Minimalno su savladali Ankaragucu kao gosti s 1:0.

Prvo poluvrijeme ovog meča nije donijelo pogotke. Ipak, vrijedi izdvojiti nevjerovatan promašaj Edina Džeke koji nije zabio iz čiste situacije sa šest metara i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Golman Ankaragucua je sjajnom odbranom u 48. minuti zaustavio Edina. Skinuo mu je sjajan šut.

Ipak, u 60. minuti Fenerbahče je uspio doći do vodstva. Edin Džeko je asistirao, a Bright Osayi-Samuel postiže odličan pogodak za 1:0.

Promjene rezultata do kraja meča nije bilo iako su gosti meč završili s igračem manje jer je Yuksek isključen u 84. minuti.

Fener je tako upisao nova tri boda i ima tri pobjede iz isto toliko odigranih utakmica uz gol-razliku 5-1.

Edin Džeko je na terenu proveo 83 minute. S druge strane 80 minuta je odigrao Nihad Mujakić, a Andrej Đokanović je igru napustio nakon sat vremena igre. Riad Bajić je ušao u 81. minuti.

Fenerbahče je za sada na vrhu tabele Super lige dok je Ankaragucu tek 17. s dva osvojena boda iz četiri utakmice.