Edin Džeko je tu kada je najpotrebnije: Fantastičan gol glavom Dijamanta za preokret Fenera!

Slavlje domaćih nije dugo trajalo

Endin Čaušević

Fenerbahče i Alanyaspor igraju meč 25. kola turske Superlige, a Edin Džeko konačno je prekinuo golgeterski post i zabio pogodak.

Prvo poluvrijeme za Fenerbahče nije bilo baš najbolje jer je Alanyaspor već u 12. minuti uspio da povede sa 1:0 golom Augusta.

Međutim, u nastavku utakmice Fenerbahče je ubacio u veću brzinu i uspio da dođe do preokreta.

Domaći su na 1:1 poravnali u 49. minuti kada je sviran penal, a precizan s bijele tačke bio je Dušan Tadić.

Samo deset minuta kasnije na semaforu je bilo 2:1 za Fenerbahče, a ovaj put na scenu je stupio Edin Džeko.

Dijamant je uspio konačno da prekine golgeterski post i zabija fantastičan gol glavom za preokret domaćih i vodstvo od 2:1. Asistenciju je upisao Muldur koji je odlično centrirao s desne strane u peterac gostiju.

Međutim, slavlje igrača i navijača Fenera nije dugo trajalo jer su gosti ekspresno poravnali na 2:2.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Samo četiri minute kasnije trajalo je vodstvo Fenera jer je Alanyaspor u 63. minuti uspio da poravna na 2:2, a mrežu Livakovića ponovo zatresao je Augusto.