U Turskoj sve po starom - Fenerbahče melje redom, Edin Džeko zabija

Hatayspor nije imao šanse

Eldar Ganibegović

Fenerbahče ostao ja stopostotan i nakon utakmice 9. kola turske Super Lige. Danas je na Sukru Saracoglu stadionu gostovao Hatayspor i potopljen je s 4:2, a novi gol postigao je Edin Džeko.

Već u sedmoj minuti domaći tim dolazi u vodsto. Tadić je asistirao za Szymanskog, a Poljak pogodio.

Osam minuta kasnije 2:0. Osayi-Samuel je ovaj put zatresao mrežu gostiju.

Igrala se 21. minuta kada je Edina Džeku da da gol spriječio golman Hatayspora, da bi pet minuta kasnije bio dosuđen pa zbog prethodnog ofsajda poništen penal za Fener.

Sve je bilo gotovo u 39. minuti. Golman gostiju griješi, dao je loptu direktno u noge Fredu koji odmah upošljava Edina Džeku, a ovaj lijevom nogom matira Kardeslera.

Gol nade za goste u 55. minuti iz slobodnog udarca postiže Ghoulam, no samo osam minuta kasnije Kahveci također iz slobodnjaka pogađa na drugoj strani.

Konačan rezultat postavljen je u sudijskoj nadoknadi kada je rezervista Aabid skinuo paučino s gola Livakovića.

Fenerbahče je na maksimalnih 27 bodova, no u stopu ga prati Galatasaray koji ima dva manje. Hatayspor je šesti s 14 poena.

Deseto kolo Feneru nosi gostovanje kod Pendikspora, dok će Hatayspor na svom terenu biti domaćin Kayserisporu.

Za Edina Džeku danas je ovo bio sedmi gol uz dvije asistencije u ligi, a dodao je i dva gola i tri asistencije u pretkolima Konferencijske lige.

Igrao je Džeko danas do 75. minute kada ga je zamijenio Nayir, dok kod gostiju u igru nije ulazio Armin Hodžić.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Super Lig, 9. kolo:

Fenerbahče - Hatayspor 4:2 (Szymanski 7', Osayi-Samuel 15', Džeko 39', Kahveci 63'; Ghoulam 55', Aabid 90+5')