Edin Džeko je "lud", potezom dan prije utakmice iznenadio sve u Turskoj!

Navijači će ga još više cijeniti

Edin Džeko je "lud", potezom dan prije utakmice iznenadio sve u Turskoj!

Edmir Škorić

Edin Džeko je zaradio nezgodnu povredu na posljednjoj utakmici Fenerbahčea, no dan prije sljedeće utakmice je odlukom iznenadio sve u Turskoj i pokupio nove simpatije navijača.

Prije dvije noći je Fenerbahče u Istanbulu ugostio Anderlecht u play-offu za plasman u osminu finala Evropske lige.

Turski viceprvak je rezultatom 3:0 počistio predstavnika Belgije, a od prve minute je igrao i Edin Džeko.

Dijamant je bio strijelac gola za 2:0 na Sukru Saracoglu stadionu, a na ovoj utakmici je doživio i neobičnu povredu.

Iskusni bh. napadač se požalio na bolove u ruci, a pregledima se ispostavilo kako ima manji lom u predjelu šake.

To neće predstavljati problem za Džeku. Lom ne zahtjeva hitnu operaciju i 38-godišnjak će vjerovatno do kraja sezone igrati s bandažom preko ruke.

Oglasi

Navijači Fenera na društvenim mrežama tvrde da su pronašli krivca za lom ruke bh. fudbalera. To je Filip Kostić.

Sutra Fenerbahče u okviru 24. kola turske Super Lige od 17 sati dočekuje Kasimpašu našeg Harisa Hajradinovića.

Iako ima lom, Edin Džeko je dan pred novu utakmicu šokirao sve u klubu svojim stavom i odlukom.

Kako turski mediji prenose, Edin Džeko je izrazio želju da igra bez obzira na frišku povredu, te želi da pomogne timu u borbi za nova tri boda.

Oglasi

Ovim potezom je Edin Džeko definitivno zaradio nove simpatije kod navijača Fenerbahčea, ali i poštovanje u cijeloj Turskoj gdje je već izgradio ime.

Podsjetimo da je Fenerbahče drugi s 54 boda, šest manje od vodećeg Galatasarayja.

Sutra će Džeko i ekipa navijači za Varešanovića i Buljubašića koji s Rizesporom dočekuju upravo najvećeg Fenerovog rivala.

Što se Džeke tiče, s 12 golova je trenutno na diobi četvrtog mjesta na listi strijelaca u ligi. Dijeli to mjesto s Osimhenom i Thiamom.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Na svom kontu Sarajlija ima i dvije asistencije koliko i Thiam, dok Osimhen ima dvije više.

Ostaje da vidimo da li će sutra Edin Džeko prvo igrati, a onda i da li će dodatno popravili saldo golova i/li asistencija. 

Top Komentari

struja
Napuknuce prsta...i sad lud,heroj ...njenjesra.
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi