Hadžiahmetovićev Bešiktaš razbijen u Trabzonu, a sve je začinio nezaustavljivi Edin Višća!

Bh. duel u Turskoj

E. Ganibegović

U okviru 5. kola turske Super Lige Trabzonspor je s 3:0 razbio Bešiktaš, a jedan od golova postigao je i bivši bh. reprezentativac, Edin Višća.

Prvu šansu na utakmici su u 14. minuti imali gosti prekok Gedsona Fernandesa, ali je njegov šut završio preko gola.

Do vodstva domaći tim stiže u 29. minuti. Onauchu je pogodio nakon centaršuta Bardhija.

Prednost je duplirana četiri minute prije kraja prvog dijela, a sjajno je iz slobodnjaka pogodio Bakasetas.

U trećoj minuti nadoknade domaći tim je mogao sve završiti, ali je Bataista Mendy pogodio prečku.

Igrala se 59. minuta kada je poništen gol Bakasetasu, ali je zato dvije minute kasnije Edin Višća sve završio laganim golom nakon dodavanja Trezegueta.

Bio je ovo prvi pogodak Edina Višće ove sezone, a ima i jednu asistenciju. Danas je igrao do 72. minute kada ga je zamijenio Ozdemir, dok je kod gostiju svih 90 minuta igrao Amir Hadžiahmetović.

Inače, u istom terminu su 3:3 igrali Alanyaspor i Kasimpaša. Za goste je s kapitenskom trakom na ruci do 72. minute igrao Haris Hajradinović.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Super Lig, 5. kolo:

Trabzonspor - Bešiktaš 3:0 (Onauchu 29', Bakasetas 41', Višća 61')

Eno30
Fino Bjelica poslozi njih već nekoliko utakmica zaradom pobjeđuje. Ipak ovako pregaziti Besiktas nije mala stvar