El-Ghazi postigao nevjerovatan gol u pobjedi Ajaxa

Projektil mladog napadača

Anwar El-Ghazi, mladi holandski napadač, postigao je eurogol za Ajax u pobjedi nad AZ-om.

Ajax je u prvom kolu holandske Eredivizije gostovao kod Alkmaara, te je stigao do sigurne pobjede rezultatom 3:0.

Vodeći gol za Kopljanike postigao je El-Ghazi i to na nevjerovatan način, fantastičnim udarcem u 14. minuti.

Isti je igrač u 38. minuti povisio na 2:0, da bi Nemanja Gudelj dvije minute kasnije postavio konačnih 2:0.

Potražite više informacija na temu Eredivisie:

Ajax želi da vrati  titulu u Amsterdam nakon što je prošle godine PSV osvojio prvenstvo. Kopljanici su ispali iz Lige prvaka, pa su sada usredotočeni isključivo na domaće prvenstvo.