Empoliju bod u Đenovi, Zukanović igrao cijeli susret

Utakmica 10. kola italijanske Serije A

Endin Čaušević

U posljednjoj utakmici 10. kola italijanske Serije A snage su odmjerili Sampdoria i Empoli.

Iako je Sampdoria bila favorit u ovoj utakmici gosti su na kraju uspjeli da osvoje bod odigravši 1:1.

Gosti su zaledili navijače domaće ekipe u 59. minuti kada je za vodstvo Empolija pogodio Pucciarelli na asistenciju Saponare. Ipak, domaći su uzvratili u 67. minuti kada je na 1:1 izjednačio Eder. Ispostavilo se da je to i konačan rezultat ove utakmice.

Gosti su od 88. minute igrali sa igračem manje jer je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Diousse.

Naš reprezentativac Ervin Zukanović odigrao je cijelu utakmicu za domaći tim i bio je ponovo na visni zadatka.

Sampdorija se nakon deset odigranih kola nalazi na devetom mjestu sa 15 bodova, dok je Empoli na 14. poziciji sa četiri boda manje.