Prevljak nastavio golgetersku seriju u dramatičnoj utakmici

Eupen remizirao protiv Anderlechta u prvoj utakmici polufinala Kupa Belgije

H. Zilić

Ekipa Eupena napravila je dobar rezultat u prvom meču polufinala Kupa Belgije.

Eupen je u sjajnoj utakmici remizirao 2:2 protiv belgijskog velikana Anderlechta.

I večeras je jedan od junaka Eupena bio bh. reprezentativac Smail Prevljak.

Poveo je Anderlecht sa 0:1 u šestoj minuti golom Rafaelova iz penala, a Prevljak u 16. minuti poravnava na 1:1 također sa penala.

Penalty Goal 🔥 #eupand

Posted by KAS Eupen on Thursday, February 3, 2022

U drugom poluvremenu preokret domaćina. Igrala se 77. minuta kada je Peeters savladao golmana Anderlechta nakon asistenciju Ndria i to je bilo 2:1 I u ovoj akciji je učestvovao Smail Prevljak.

Kada se činilo da će meč završiti trijumfom Eupena Rafaelov u šestoj minuti nadoknade pogađa za 2:2 iz još jednog penala.

U drugom polufinalnom paru Club Brugge je sinoć savladao Gent sa 0:1