Ludnica u Glasgowu: Dovbyk junak Ukrajine u 121. minuti utakmice

Švedska završava nastup na EURO-u

H. Zilić

Posljednji duel osmine finala EURO-a večeras su u Glasgowu odigrale selekcije Švedske i Ukrajine.

Rezultat meča glasio je 1:1 nakon regularnog dijela, a Ukrajinci u produžecima u 121. minuti dolaze do četvrtine finala pogotkom Dovbyka.

Prvih 25 minuta nije ponudilo puno uzbuđenja u Glasgowu. Bilo je nekoliko lijepih akcija pred oba gola, ali bez konkretne završnice.

U 27. minuti školska akcija Ukrajinaca, koju sjajnim golom za 0:1 kruniše Zinchenko.

Nakon gola Ukrajine šansa za Švede preko Isaka, no odbrana Ukrajinaca je bila na visini zadatka.

Šveđani su se ipak radovali u 43. minuti. Forsberg je šutirao sa nekih 25 metara i prevario golmana Bushchana za 1:1 i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku bolja igra Šveđana. Forsberg prijeti u 59. minuti, ali pogađa stativu.

Okvir gola bio je saveznik Ukrajine i u 70. minuti kada večeras sjajni Forsberg pogađa prečku.

Ukrajinci u drugom poluvremenu nisu puno toga pokazali, Švedi su djelovali puno agresivnije i bolje.

Do kraja regularnogn dijela još jednu priliku je imao Kuluševski u 89. minuti, ali ostalo je 1:1 i ušlo se u produžetke.

Potražite više informacija na temu EURO 2020:

U produžecima u 99. minuti Švedska ostaje sa igračem manje. Danielson je dobio crveni karton nakon žestokog starta nad Besedinom, koji imao sreću jer nije došlo do loma noge.

Nakon toga Ukrajina je preuzela konce igre u produžecima, imali su nekoliko dobrih prilika, a Dovbyk je u 121. minuti na asistenciju Zinchenka pogodio za 1:2 i veliko slavlje Ukrajinaca.