Everton prekinuo Newcastleov pobjednički niz

Walcott za minimalan trijumf na Goodisonu

U posljednjoj utakmici 35. kola Premier lige, Everton je na Goodison Parku s minimalnih 1:0 savladao Newcastle i tako se vratio na osmu poziciju na tabeli.

U prvom poluvremenu nije bilo ni golova, ni većih prilika da bi se trenutak odluke desio u 51. minuti kada je snalažljivi Theo Walcott zabio za konačnih 1:0.

Newcastle je do kraja utakmice stvorio nekoliko dobrih prilika preko Gaylea, Pereza i Ritchieja, ali je ostalo 1:0.

Newcastle je večeras prekinuo niz od četiri uzastopne ligaške pobjede, ali definitivno može biti zadovoljan povratničkom sezonom u Premier ligu koju će okončati u sredini tabele.