
Nekadašnji fudbaler Veleža i Tuzla Cityja
Faruk Bihorac se vratio u Srbiju
Nekadašnji fudbaler Veleža i Tuzla Cityja se vratio u Srbiju i potpisao za tamošnjeg prvoligaša iz Kruševca.
FK Trayal je jučer zvanično objavio da je novo pojačanje ovog kluba doskorašnji fudbaler Tuzla Cityja, Faruk Bihorac.
Ovaj 28-godišnji defanzivac je prošle sezone uprkos ispadanju Tuzla Cityja imao nekoliko dobrih partija, a u konačnici se vratio u svoju zemlju rođnja Srbiju.
Stoper iz Novog Pazara je potisao ugovor sa Trayalom koji se takmiči u Prvoj ligi Srbije, što je tamošnji drugi rang takmičenja.
U svojoj dosadašnjoj karijeri Bihorac je igrao za Novi Pazar, Hajduk 1912, Josanicu, Železničar Lajkovac, Kabel Novi Sad, Velež Mostar, AP Brera, Sileks, Malisheva i već pomenuti Tuzla City.
Za Trayal će donijeti preko potrebno iskustvo jer tu ima odigranih 68 utakmica i postignutih šest pogodaka.
Oglasi
Sa druge strane u WWin ligi Bosne i Hercegovine odigrao je 32 utakmice i postigao jedan pogodak.
Ambicije Trayala i pojačanja ovog ljeta
Osim Bihorca u ekipu koju sa klupe predvodi ivica Momčilović ovog ljeta je došlo čak 12 fudbalera.
Trayal očigledno ove sezone ima visoke ambicije u Prvoj ligi Srbije.
Ekipu su tako pojačali: Đorđe Vladisavljević (Radnički Srem), Marko Stanojević (Sloboda Užice), Miloš Zličić (Tekstilac), Mateja Maslarević (Radnički BG), Petar Ristić (Mačva), Stevan Nikolić (Bijelo Brdo), Uroš Vesić (Igalo), Uroš Rasković (Napredak), Bogdan Jovanović (Jedinstvo 1936) i Nikola Mitković (Budućnost Po).
Sa druge strane samo su petorica napustila klub: Nemanja Spasojević, Bogdan Jovanović, Nikola Jovanović, Uroš Rasković i Aleksa Beskorvajni.
Tuzla City napravila potpunu rekonstrukciju tima
FK Tuzla City je sa druge strane napravio potpunu rekosntrukciju tima koji je ispao iz WWin lige Bosne i Hercegovine.
U ekipi od prošle godine ostali su samo Eldin Lolić, Nevres Fejzić, Irfan Jašarević, Jasmin Osmić, Vedad Garčević, Emrah Sakić i Adin Husejinović.
Ekipu su pojačali Armin Spahić, Muharem Ćivić, Edin Durmiš, Ermin HuseinBašić, Emir Halilović, Amar Hasić, Anes Imočanin, Kasim Sejdinović i Adnan Šećerović.
U prvom kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, HNK Tomislav je slavio protiv Tuzla Cityja sa 3:1.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.