Koper slavio, novi pogodak sjajnog Mulahusejnovića

Statistički svaku drugu utakmicu je strijelac

S. Mlaćo

U okviru 19. kola Prve lige Slovenije snage su odmjerili Tabor Sezana i Koper.

Koper je pokazao mnogo više i slavio 4:3 u sjajnom meču.

Već nakon osam minuta bilo je 2:1 za goste. Barišić je pogodio dva puta za Koper, dok je domaće u igru vratio Stančić.

Do kraja prvog dijela još dva pogotka gostiju i pitanje pobjednika je bilo riješeno. Pogodio je u 21. minuti bh. napadač Nardin Mulahusejnović, a zatim Zuzek u 38. minuti.

Domaći su u drugom uspjeli samo postići dva pogotka. Strijelac je prvo bio Aldair, a zatim duboko u sudijskoj nadoknadi Stanković.

Potražite više informacija na temu 1. liga Slovenije:

Koper je sada na sjajnom četvrtom mjestu, a Mulahusejnoviću je ovo bio čak deveti pogodak u sezoni. Dodao je i dvije asistencije.

Današnjim pogotkom se izdvojio na često liste strijelaca slovenskog prvenstva, te potvrdio sjajnu formu.