Fener ostao bez pobjede u 90. minuti, kiks Kasimpase

Super liga, 18. kolo

Danas su odigrana dva posljednja meča 18. kola turske Super lige, a više pažnje privlačio je onaj između Bursaspora i Fenerbahčea.

Fener je bio blizu da nakon pet prvenstvenih susreta konačno upiše pobjedu, ali ni ovaj put nije uspio jer je meč u Bursi završen rezultatom 1:1.

Bolji je bio Fener u prvom dijelu, a poveli su gosti u 20. minuti sjajnim golom Roberta Soldada nakon ubacivanja Isle.

Vodstvom Fenera se otišlo na odmor, a onda u drugogm dijelu Bursaspor uspostavlja dominaciju, prije svega u posjedu lopte.

Počeli su domaći u finišu susreta i stvarati prilike, a do poravnanja su došli u 90. minuti kada je Kara pogodio na asistenciju Sakhoa.

Mogla je Bursa u posljednjim trenucima meča i do sva tri boda, ali napadači ove ekipe nisu bili dovoljno precizni.

U drugom meču Rizespor iznenadio Kasimpasu i slavio na gostovanju rezultatom 0:1.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Pobjedonosni gol za fenjeraša Super lige postigao je Umar u 23. minuti susreta.

Haris Hajradinović se našao u startnoj postavi Kasimpase, a u 68. minuti ga je zamijenio Heintz.