Džeko pogodio, Fenerbahče kiksao na domaćem terenu

Slave svi u Galatasarayu

E. Oštraković

Fudbaleri Fenerbahčea kiksali su na domaćem terenu u utakmici 25. kola Super lige. Dočekali su igrači Fenerbahčea Alanyaspor, ali su odigrali samo 2:2.

Svima je jasno da je Fenerbahče bio favorit na ovom susretu, ali nije sve išlo kao što su zamislili, a na kraju nije ni završilo kako su htjeli.

Svoju prvu priliku gosti pretvaraju u pogodak. Igrala se 12. minuta kada je Loide augusto pospremio loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije Cengiz Under je bio u prilici, dobro je šutirao, ali golman gostiju je to sjajno odbranio.

Nakon toga pa sve do 47. minute nije viđeno apsolutno ništa. A onda je u 47. minuti dosuđen penal za Fenerbahče.

Odgovornost je preuzeo Tadić i matirao je gostujućeg golmana za poravnanje na ovoj utakmici.

Deset minuta kasnije Džeko postiže novi gol za preokret i činilo se da će Fenerbahče ostvariti pobjedu.

Nisu tako mislili gosti koji u 64. minuti stižu do poravnanja. Livaković nije imao šanse nakon šuta Augusta.

U jeku napada domaćih najbolju šansu do kraja suseta za pobjedu imali su gosti i to preko Augusta.

On je iz odlične situacije pogodio samo stativu i na kraju su ekipe podijelile bodove.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Nakon ovog kiksa Fenerbahče je ostao na drugom mjestu sa dva boda manje od Galatasaraya i sada se nalaze u dosta težoj poziciji od ekipe sa kojom se bore za prvo mjesto.

Ekipa Alanyaspora je sada 14 na tabeli sa 28 osvojenih bodova.