Fenerbahče nastavio nizati pobjede, ali je prekinut veliki niz Edina Džeke kojem je "ukraden" gol!

Bašakšehir nastradao na Šukru Saradžolu stadionu

Eldar Ganibegović

Danas je odigrana zaostala utakmica 3. kola turske Super Lige između Fenerbahčea i Bašakšehira, a domaći tim slavio je trijumf rezultatom 4:0, te tako stigao do 13. pobjede u nizu ove sezone. Također, prekinut je i veliki niz Edina Džeke.

Već u petoj minuti je domaći tim stigao u vodstvo, a za 1:0 pogodio je Djiku. Pet minuta kasnije proslavljen je novi pogodak Edina Džeke, ali uzalud. Ustanovljeno je da je autogol postigao Duarte, iako je u prvi mah zaista izgledalo da je strijelac bio Dijamant.

U dvadesetoj minuti je utakmica bila riješena. Szymanski je pogodio za 3:0 i povratka gostima više nije bilo, iako je trener u 31. minuti dvostrukom izmjenom pokušao da razdrma ekipu.

Konačnih 4:0 postavljeno je u 80. minuti. Tadić šalje sjajnu loptu u kazneni prostor, Batshuayi spušta za Szymanskog kojem s dva metra nije bilo teško pogoditi mrežu gostiju.

Tako je na ovoj utakmici prekinut veliki niz Edina Džeke u turskoj Super Ligi. Dijamant je na dosadašnjih pet mečeva na svakoj utakmici direktno golom ili asistencijom učestvovao u makar jednom golu Fenerbahčea, a to danas nije bio slučaj.

Edin Džeko tako ostaje na četiri gola i tri asistencije u šest nastupa u Super Ligi što je i dalje sjajan učinak, a dodao je i dva gola i tri asistencije u pretkolima Konferencijske lige.

Inače, Džeko je danas igrao do 64. minute kada ga je zamijenio Batshuayi, asistent kod posljednjeg gola na utakmici.

Nakon ove utakmice Fenerbahče je prvi s maksimalnih 18 bodova, dok je Bašakšehir na 18. mjestu sa samo tri osvojena boda.

Prvog oktobra će Edin Džeko i Fener u okviru 7. kola dočekati Rizespor našeg Dala Varešanovića, dok će Bašakšehir ponovo u goste i to kod Kayserispora.