Dušan Tadić pogodio za 2:0, ali ponovo je Edin Džeko "izmislio" gol za Fenerbahče

Dijamant izborio penal

Endin Čaušević

Fenerbahče igra u gostima protiv Kasimpaše u okviru osmog kola turske Superlige i vodi trenutno sa 2:0, a prvo poluvrijeme obilježio je sjajni Edin Džeko.

Dijamat igra u odličnoj formi otkako je ljetos napustio Inter i odlučio karijeru nastaviti u dresu Fenerbahčea.

Džeko je fantastičan i večeras jer je već nakon šest minuta igre uspio da zabije pogodak za 1:0 i dovede Fener u vodstvo.

Za Džeku je to bio već šesti pogodak u prvenstvu kojim je nastavio "mrtvu trku" s Maurom Icardijem što se tiče titule najboljeg strijelca sezone.

No, to nije bilo sve od Džeke u prvom poluvremenu jer je iskusni lisac u samom finišu prvog dijela uspio ponovo da se nađe u centru pažnje.

Džeko je u 45. minuti iskusno izborio penal nakon neopreznog starta jednog igrača domaćeg tima, a precizan s bijele tačke bio je Dušan Tadić koji je pogodio za 2:0.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Fener se nalazi već sada pred novom pobjedom i gostima ostaje u nastavku meča samo da mirno privedu meč kraju.

TheChosenOne
Haha ovo nije vidjelo penala, ali dzeko svakako pokazuje da i u ovim godinama ova liga za njega je za****ncija