Fenerbahče prejak za Višću i ekipu
Foto - EPA

Poraz Bašakšehira

Fenerbahče je u derbi susretu 19. kola turske Super lige savladao na svom terenu gradskog rivala Bašakšehir rezultatom 2:0.

Fener je odigrao sjajan meč. Bio je mngo bolji rival i na kraju je zasluženo upisao tri boda.

Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. Max Kruse je u 72. minuti pogodio za 1:0, da bi tačku na ovaj meč stavio Vedat Muriqi u 87. minuti.

Ovom pobjedom Fener je preskočio Bašakšehir na prvenstvenoj tabeli. Imaju 37 bodova, a njihov rival bod manje.

Edin Višća odigrao je 90 minuta za Bašakešhir u ovom meču.