Finska slavila na gostovanju kod Bugarske, Turska sigurna protiv Rusije

Liga nacija

E. Oštraković

Odigrane su tri utakmice Lige A u Ligi nacija, a pobjede su ostvarile reprezentacije Finske, Turske i Walesa.

Finska je slavila na gostovanju kod Bugarske. Već nakon prvog poluvremena gosti su imali vodstvo od 0:2.

Prvi gol postigao je Pukki u 7. minuti, a drugi je djelo Loda, a postignut je u samoj završnici prvog poluvremena.

Bugarska je u drugom poluvremenu imala dva penala. Prvi je u 60. minuti promašio Ivanov, a drugi je zabio Iliev u 68. minuti. Na kraju je ostalo 1:2 za Finsku.

Turska je sa 3:2 na domaćem terenu ostvarila pobjedu protiv Rusije. Gosti su prvi poveli sa 0:1, a gol je postigao Cheryshev u 11. minuti. U 24. minuti Rusija ostaje sa igračem manje kada je direktan crveni karton dobio Semenov.

Potražite više informacija na temu UEFA Liga nacija:

Do kraja poluvremena Turska je golovima Karamana i Undera ostvarila preokret. U drugom poluvremenu Tosun je u 52. minuti povisio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Kuzyayev.

Wales je na domaćem terenu ostvario pobjedu protiv Irske. Jedini gol postigao je Brooks u 67. minuti utakmice.