Jednostavno ne može prestati zabijati: Na red Vlahovića stigla je i Đurićeva Salernitana

Fiorentina upisala visoku pobjedu

Eldar Ganibegović

Fiorentina je u 17. kolu Serije A s visokih 4:0 savladala Salernitanu.

Nakon prvih 45 minuta na semaforu je stajalo 1:0, a gol za Violu postigao je Bonaventura u 31. minuti.

U drugom poluvremenu na scenu stupa nevjerovatni Dušan Vlahović. Prvo je u 51. minuti duplirao vodstvo svog tima,

a onda u 84. minuti postiže novi gol za 3:0.

U 90. minuti Maleh postavlja konačnih 4:0.

Treba istaći i da kod gostiju u protokolu nije bilo povremenog reprezentativca BiH Milana Đurića.

Za Vlahovića su ovo bili 14. i 15. gol u sezoni, te je sada ponovo prvi strijelac lige ispred Lazijevog Immobilea koji ima 13 pogodaka na svom kontu.

Fiorentina je ovom pobjedom stigla na peto mjesto s 30 bodova, dok je Salernitana zakucana za dno tabele s osam poena.