Konkurencija u defanzivi sve jača
Iz Firence stižu loše vijesti za Emana Košpu, tome se nije nadao kada su ga doveli iz Barcelone
Bosanskohercegovački defanzivac Eman Košpo napustio je ovog ljeta Barcelonu i odlučio je karijeru nastaviti u dresu Fiorentine, ali danas za njega stižu loše vijesti kada je u pitanju klub iz Firence.
Ovaj 18-godišnji fudbaler prošle sezone skrenuo je pažnju na sebe odličnim igrama u juniorskoj ekipi Barcelone, a zbog toga je u nekoliko navrata dobio poziv Hansija Flicka da trenira s prvim timom.
Ipak, nakon što je Košpi postalo jasno da će se teško izboriti za šansu u prvoj ekipi Barcleone zbog žestoke konkurencije odlučio je da promijeni sredinu.
Novi bh. reprezentativac napustio je Barcelonu prošlog mjeseca i potpisao je za Fiorentinu koja ga je platila skoro pola miliona eura.
Košpo je sa italijanskim klubom potpisao petogodišnji ugovor i u Fiorentini ga vide kao rješenje za budućnost kada je u pitanju štoperska pozicija.
Međutim, kada je nova sezona u pitanju čini se da se Košpo i neće previše naigrati kod Stefana Piolija koji je odlučio povjerenje dati iskusnijim igračima ispred bh. fudbalera.
Oglasi
No, da stvar bude gora za Košpu su danas stigle i lošije vijesti jer klub iz Firence želi da se dodatno pojača u defanzivi.
Fabrizio Romano objavio je da Fiorentina pregovara sa Victorom Lindelofom koji bi u klub stigao bez obeštećenja, te su pregovori već u toku.
🚨🟣 Fiorentina are in talks over surprise deal to sign Victor Lindelöf as new centre back!
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) August 26, 2025
Talks underway with his camp while former Man United defender also has two proposals from Premier League.
Decision up to Lindelöf. Fiorentina are trying to get the deal done. pic.twitter.com/cX4Zlzivel
Fiorentina je ovom 31-godišnjem Šveđaninu ponudila dvogodišnji ugovor i sada je sve do Lindelofa, ali kako govore informacije iz Firence u klubu su optimisti da će on na kraju prihvatiti ponudu.
Lindelof bi u Fiorentinu stigao bez obeštećenja s obzirom da je trenutno bez kluba nakon što mu je istekao ugovor s Manchester Unitedom.
Oglasi
On je u Manchester Unitedu proveo čak osam sezona, a prije toga igrao je još za Benficu i Vasteras.
Dolazak Lindelofa sigurno bi dodatno zakomplikovao situaciju za našeg Košpu i čak ne bi bilo isključeno da u samom finišu ljetnog prelaznog roka ovaj 18-godišnjak ode negdje na posudbu.
Inače, Košpo će naredne sedmice doputovati u Sarajevo na okupljanje Zmajeva pred mečeve sa San Marinom i Austrijom jer je dobio poziv Sergeja Barbareza nakon što je pristao da igra za Bosnu i Hercegovinu.
Košpo je ranije nastupao za omladinske selekcije Švicarske, ali na kraju je srcem odlučio da igra za domovinu svojih roditelja.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.