Fiorentina zaledila San Siro, Napoliju nova tri boda

Pobjede Fiorentine i Napolija

Fudbaleri Milana poraženi su večeras u 11. kolu Serie A na svom San Siru od Fiorentine rezultatom 2:0.

Agonija Rossonera nastavljena je i protiv Viola, koje su na kraju zasluženo odnijele bodove iz Milana.

Do vodstva je Fiorentina stigla u 27. minuti. Vargas je uz pomoć odbrane domaćih matirao Gabriela za prednost od 1:0.

Iako je Milan imao više pokušaja prema golu Fiorentine, gosti iz Firence su maksimalno koristili svoje prilike. Tačku na ovu utakmicu stavio je Borja Valero, koji je u 73. minuti utakmice postavio konačan rezultat od 2:0 za Fiorentinu.

Napoli je u drugoj večerašnjoj utakmici na svom San Paolo savladao Cataniju sa 2:1.

Domaći su do vodstva stigli u 15. minuti kada je Jose Callejon pogodio za prednost od 1:0. Samo pet minuta kasnije Marek Hamšik je pogodio za prednost od 2:0, da bi konačan rezultat bio postavljen pet minuta kasnije. Za Cataniju i konačnih 2:1 pogodio je Castro u 25. minuti susreta.