Mladost za bolje sutra: U FK Radnik Hadžići pomjeraju granice!

Osvojili bod i u Tešnju

Radnika iz Hadžića se sa gostovanja iz Tešnja vraća sa jednim bodom.

Bilo je 1:1, a gosti su do boda došli golom u sudijskoj nadoknadi. TOŠK je bio apsolutni favorit, vodio je i imao sve u svojim rukama. Hrabri gosti se nisu predavali i na kraju su za to nagrađeni.

Uspjeh Radnika je još veći ako znamo da je prosječna starost ekipe koja je nastupila u Tešnju iznosila 21,5 godina.

“Stručni štab predvođen trenerom Nihadom Kazićem, kojem pomažu Nijaz Dupovac i Hido Mehremić, danas je od prve minute na teren poslao juniore Tarika Oputu i Edina Čomora koji imaju po 18 godina, a od prve minute igrali su i 19-godišnjaci Amar Memić, Adin Ramić i Amar Jašarević. Pored njih, igrali su i 20-godišnji Armin Šljivar te 21-godišnji Edin Kovačević.

S klupe su šansu dobili 19-godišnjaci Hamza Kaljić i Denis Mujanović.

Iznad 21 godine imali su samo kapiten Alden Vladavić (31), golman Ismir Mudželet (28) te Kenan Japalak (25) i Sedin Ljuca (24)“, saopštili su iz FK Radnik pomalo nevjerovatne podatke.

I zaista Radnik može biti primjer mnogim klubovima u našoj zemlji. Ni rezultat ne izostaje, pa je Radnik trenutno na desetom mjestu sa 18 bodova, iako su mu mnogi davali miminalne šanse da će ove sezone izboriti opstanak.