Jesenji prvak stanuje u Tuzli, Mladost slavila u komšijskom derbiju

TOŠK upisao tri važna boda pred svojim navijačima

S. Mlaćo

Prvi dio sezone u Prvoj ligi FBiH za pojedine klubove je završen, a preostalo je još da se odigraju dvije utakmice.

Dilema nema kada je u pitanju prvo mjesto, jer je Sloboda danas u Maglaju slavila 2:1 protiv BFK Simm Bau i osvojila jesenju titulu.

Bilo je 2:1 za goste koji su taktički odigrali kvalitetan meč, a domaći bili neprepoznatljivi, posebno u zadnjoj liniji gdje su pravili mnogo grešaka.

Sloboda je povela preko Delića u osmoj minuti kada je glavom pogodio na ubačaj Ćivića. Delić je ostao sam pred golom i ostao mu je lakši dio posla. Pokušavali su domaći do kraja prvog dijela, ali bilo je to sve jalovo, uz većinom duge lopte koje su gosti sigurno 'kupili'.

Sloboda sjajno otvara drugi dio, zicer je to bio, ali golman Hodžić brani. u 61. minuti kontra gostiju, Kenan Delić je sve uradio, dodao do Kurtalića, a ovaj lagano loptu ubacio u mrežu.

Pred sami kraj Karišik pogađa mrežu Slobode, no to je bilo sve kada su golovi u pitanju na ovom meču i Tuzlaci slave.

TOŠK je u važnom meču za opstanak ugostio NK Jedinstvo, a domaći su pružili bolju partiju i slavili 2:0.

Stvarali su prilike, ali gosti su 'pali' tek u 63. minuti kada je pogodio Irman Sejmenović. U 75. minuti Alen Nuhanović pogađa za 2:0 i jasno je bilo da će izabranici Muamera Salibašića upisati tri vrijedna boda.

Komšijski derbi odigrali su Mladost i Rudar u Doboj Kaknju. Završilo je 1:0 za domaće pogotkom sjajnog Kulovića u 85. minuti.

Treba istaći da je Kulović imao i jedanaesterac u prvom dijelu, ali nije bio precizan.