FK Vitez je vladar Viteza: Preokret odlučio veliki lokalni derbi

Da li će izabranici Šabana Haskića slaviti titulu?

Posljednje kolo prvog dijela sezone u Drugoj ligi Zapad donijelo je i lokalni derbi dva Viteza.

FK Vitez i NK Vitez su odmjerili snage u zajedničkom domu pred oko 500 gledalaca, a slavio je FK Vitez nakon preokreta 2:1.

'Gosti' su poveli pogotkom Kemala Bašić u 11.minuti, no u drugom dijelu preokret izabranika Šabana Haskića.

Zukan je u 53. minuti pogodio za izjednačenje, a Erdin Ramić u 67. minuti pogađa za pobjedu svog tima.

Treba istaći da je sve na terenu, ali i tribinama, prošlo bez ijednog incidenta, što može da raduje. Glavni sudija Ekrem Šišić pokazao je čak 13 žutih kartona, sedam za FK Vitez, šest NK Vitez.

FK Vitez je ovom pobjedom došao na lidersku poziciju i sada očekuje duel Rudara iz Han Bile i Podgrmeča. Ukoliko gosti osvoje bod ili izgube, FK Vitez će moći da slavi jesenju titulu prvaka.