FK Vitez novi lider, ubjedljive pobjede Iskre i Kiseljaka, remi na Piroti

Druga liga Zapad

S. Mlaćo

FK Vitez je novi lider Druge lige FBiH grupa Zapad. Vitežani su u okviru 5. kola savladali u gostima Slogu iz Bosanske Otoke sa visokih 4:1.

Za goste je u ovom susretu dva puta pogodio sjajni kapiten Admir Zukan, te po jednom Samir Adilović i Harun Vardo.

Jedini pogodak za goste djelo je Kerima Ramića sa 11 metara.

Čak osam pogodaka viđeno je u duelu Kiseljaka i Borca iz Izačića. Domaći su slavili sa ubjedljivih 8:0. Čak četiri pogotka postigao je Danijel Tomić, dva Ajdin Grošo, te po jedan Mateo Ilijašević i Vlatko Bošnjak.

Ubjedljiva je u ovom kolu bila i bugojanska Iskra. Na Jakliću su Bugojanci sa čak 4:0 savladali Podgrmeč iz Sanskog Mosta. Junak Plavih bio je Alen Jusufbašić sa dva pogotka, a u listu strijelaca upisali su se i Aid Zukanović i Dževad Alibegović.

Rudar iz Han Bile je pogocima Faika Selmana i Eldara Torlaka sa 2:0 nadigrao Bratstvo.

Junak Busovače u pobjedi nad Krajinom 1:0 bio je Mlade Čećura pogotkom u 55. minuti.

Komšijski derbi odigrali su na Piroti Travnik i Vlašić. Završilo je 2:2, iako su gosti vodili u dva navrata, a domaći se vraćali, oba puta pogocima sa 11 metara. Aldin Hodžić je doveo Vlašić u vodstvo, izjednačio je Vila, a novo vodstvo "gostima" donosi Abdel Rosić.

Tri minute prije kraja Zlatko Budimlić po drugi put pokazuje na najstrožiju kaznu i Vila drugim pogotkom donosi Travniku bod.

Za goste je u ovom susretu dva puta pogođap sjajni kapiten Admir Zukan, te po jednom Samir Adilović i Harun Vardo.

Jedini pogodak za domaće djelo je Kerima Ramića sa 11 metara.