Tinejdžeri ušli i donijeli preokret i pobjedu Borussiji na Europa-Parku!

Sjajno otvaranje drugog kola

Eldar Ganibegović

Utakmicom na Europa-Parku večeras je otvoreno drugo kolo njemačke Bundeslige.

Freiburg je na svom terenu dočekao Borussiju Dortmund, a krajnji rezultat na kraju je glasio 1:3.

Gledali smo dosta otvoren meč u prvom poluvremenu. Prvu pravu šansu imao je Modeste u 22. minuti kada iz neposredne blizine nije uspio ubaciti loptu u mrežu domaćina.

Odmah nakon toga na drugoj strani s distance šutira Sallai, lopta je prozujala tik pored stative.

Do vodstva domaći tim potpuno zasluženo dolazi u 35. minuti. Gregoritsch je pokupio jednu odbijenu loptu i postigao gol za 1:0.

U drugom poluvremenu se skoro ništa nije dešavalo do 70. minute kkada je Gregoritsch propustio šansu da duplira vodstvo domaćina i to dva dva puta. Jednom u pomenutoj 70. minuti, te četiri minute kasnije.

Nakon toga, preokret Borussije Dortmund, a donose ga tinejdžeri koji su ušli s klupe.

Bynoe-Gittens (18 godina) pogađa za 1:1 u 77. minuti, a preokret i pobjedu gostima donosi Moukoko (17) sedam minuta kasnije.

Sudbinu domaćina zapečatio je još jedan rezervista, Marius Wolf, u 88. minuti meča.

Borussia sada ima šest bodova, a Freiburg tri. U narednom kolu Borussia dočekuje Werder, dok Freiburg ide u goste Stuttgartu.