Stiže igrač koji je igrao u Premier ligi

Fudbaler koji je igrao u Premier ligi potpisuje za Crvenu zvezdu

Crvena zvezda je, čini se, angažovala prvo inostrano pojačanje u ovom prijelaznom roku.

Beograđani i u narednu sezonu ulaze s visokim ambicijama i u skladu s tim intenzivno rade na jačanju igračkog kadra, a prvi fudbaler iz inostranstva s kojim je postignut dogovor je Jose Alberto Canas.

Radi se o 32-godišnjem španskom fudbaleru koji na Marakanu stiže iz PAOK-a za koji je igrao u prethodne tri sezone, a u Crvenoj zvezdi ga vide kao zamjenu za Nenada Krstičića koji je prije pola godine otišao u AEK.

Mediji u Srbiji pišu kako je Canas već doputovao u Beograd kako bi odradio ljekarske preglede, a nakon što sve bude završeno, potpisat će dvogodišnji ugovor prema kojem će po sezoni zarađivati 500.000 eura.

U taboru Crvene zvezde dugo su mjerkali pojačanja iz inostranstva, nekoliko imena je bilo u opticaju, ali sportski direktor šampiona Srbije procijenio je na kraju da je Canas najbolje rješenje i da će svojim iskustvom znatno podići kvalitetu crveno-bijelih.

Potražite više informacija na temu Super liga Srbije:

Canas je svoju karijeru započeo u Betisu, imao je potom kratku epizodu u Swanseaju, da bi nakon toga potpisao za Espanyol iz kojeg je i došao u PAOK.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi