Fudbalski spektakl na Anfieldu, Willian donio Chelseaju trijumf u Francuskoj

Liga prvaka, 2. kolo grupne faze

Večeras je odigrano osam utakmica 2. kola grupne faze Lige prvaka, a u okviru Grupe E viđen je sjajan meč između Liverpoola i Salzburga. Na kraju je Liverpool slavio na svom Anfieldu rezultatom 4:3.

Početak susreta je protekao apsolutno u znaku Liverpoola i djelovalo je da Redsi idu ka laganom i ubjedljivoj pobjedi.

Igrala se deveta minuta kada je su Mane i Firmino sjajno kombinovali, a Senegalac pogodio za 1:0.

Na drugi gol Liverpoola se čekalo do 25. minute. Bila je to sjajna akcija domaćih, Alexander-Arnold je ubacio, a Robertson pogodio za 2:0.

11 minuta kasnije Liverpool je stigao do 3:0. Prvo je pokušao Firmino, a do odbijene lopte stigao Salah i matirao golmana gostiju.

Tračak nade u 39. minuti gostima je dao Hwang koji je prvo izbacio Van Dijka sjajnim potezom, a onda pogodio za 3:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a onda se u nastavku Salzburg potpuno vratio u meč.

U 56. minuti je Minamino sjajno pogodio na asistenciju Hwanga, da bi četiri minute kasnije mladi Haland šokirao Anfield i poravnao na 3:3. Ovaj put je Minamino bio asistent.

Ipak, Liverpool se jako brzo oporavio. Firmino je sjajno spustio loptu za Salaha, a Egipćanin u 69. minuti ponovo doveo Redse u vodstvo - 4:3.

Bilo je do kraja utakmice još uzbuđenja, ali je ostalo 4:3, pa je Liverpool upisao pobjedu u sjajnom meču.

Treba podsjetiti da je nešto ranije, u drugom meču Grupe E, Napoli remizirao (0:0) na gostovanju kod Genka.

Odigrani su večeras i mečevi Grupe H. Chelsea je slavio (1:2) na gostovanju kod Lillea, dok je Ajax razbio (0:3) Valenciju na Mestalli.

Chelsea je na stadionu Pierre-Mauroy poveo u 22. minuti. Mladi Tomori je bio asistent, a gol na svoj 22. rođendan je postigao Tammy Abraham.

Ipak, Lille je uspio stići do poravnanja u 33. minuti kada je Osimhen postigao gol i potvrdio da je u sjajnoj formi.

Chelsea je međutim u nastavku stigao do pobjede. Igrala se 78. minuta kada je Hudson-Odoi ubacio, a Willian uhvatio volej i "žabicom" savladao golmana domaćih za konačnih 1:2.

Ajax je, lakše nego što se očekivalo savladao Valenciju i to na Mestalli.

Nevolje za Šišmiše su počele u osmoj minuti kada je fantastičan pogodak sa distance postigao Ziyech.

Mogli su domaći poravnati u 25. minuti, ali Parejo nije uspio pretvoriti penal u 1:1.

Sa druge strane, Promes je u 34. minuti povisio na 0:2, dok je konačnih 0:3 postavio Van de Beek svojim golom u 67. minuti.

Zaprati Liverpool, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: