Sjajan meč Fulhama i Evertona pripao gostima

9. kolo Premier lige

Samir Mlaćo
Sjajan meč u okviru 9. kola Premier lige Engleske odigrali su danas Fulham i Everton.

Bilo je 3:2 za goste. Everton je poveo u prvoj minuti preko Calverta, no domaći se nisu predavali. Petnaest minuta kasnije Reid pogađa za izjednačenje.

Do kraja prvog poluvremena još jedan pogodak Calverta, te pogodak Doucoura za sigurno vodstvo gostiju.

Fulham je igrao otvoreno i nije se predavao. U 68. minuti domaći nisu iskoristili penal, ali su mrežu gostijuh zatresli u 70. minuti kada je Loftus pogodio na asistenciju Lookmana.

Bilo je to sve što se tiče golova u ovom meču.

Fulham je na 17. mjestu i ima samo četiri boda, dok je Everton šestoplasirani sa 16 bodova.