Leeds pobjedom na Craven Cottageu otežao život Fulhamu
Foto - EPA

Premiership, 29. kolo

Leeds United je u 29. kolu Premiershipa savladao kao gost u Londonu na Craven Cottageu ekipu Fulhama sa 2:1.

Odličan meč pružila su ova dva tima. Bilo je dosta prilika, golmani su bili sjajni, ali na kraju su postignuta tri gola.

Leeds je prvi stigao do vodstva. U 29. minuti sjajni Patrick Bamford zabija za 0:1.

Kratko je trajala radost gostiju. Andersen je samo devet minuta kasnije izjednačio na 1:1 i ovim se rezultatom otišlo na odmor.

Leeds do novog vodstva stiže u 58. minuti. Bamford ovog puta asistira, a Raphinha zabija za 1:2.

Do kraja smo vidjeli još dosta šansi na obje strane. Međutim, ostalo je 1:2 i Leeds je stigao do tri boda.

Fulham je na 18. mjestu sa 26 bodova, dok je Leeds 11. sa 39 bodova.