Furiozan start Rudara, Vis Simm Bau slavio na debiju

A. Čaušević

Rudar i Vis Simm Bau su odlično započeli novu sezonu Prve lige FBiH.

Rudar je na svoj 100. rođendan upisao ubjedljiv trijumf protiv Čapljine. Kakanjci su goste iz Hercegovine ispratili s tri gola u mreži.

Domaći su već u uvodnim minutama susreta postigli dva gola, da bi Kobilica udarcem iz penala u nastavku dokrajčio Čapljinu. Ujtešni gol za goste zabio je Kajtazi.

Na debiju u Prvoj ligi FBiH sjajan meč odigrao je Vis Simm Bau koji je s 2:3 pobijedio Budućnost.

Novi prvoligaš je nakon prvog poluvremena imao dva gola prednosti, da bi u nastavku uspjeli ovjeriti pobjedu.

Strijelci za gosti su bili Alić, Mašić i Berbić, dok su golove za Budućnost zabili A. Salihović i M. Salihović.

Rudar - Čapljina 3:1 (Gačan, Šubo, Kobilica/Kajtazi)

Rudar Kakanj: Bekan, Hrelja, Šubo, Kobilica, Bečak, Sivac, Musić, Jusić, Dervišagić, Gačan, Sadiković.

Čapljina: Rahimić, Novaković, Nikić, Albijanić, Obradović, Bondža, Hadžikadunić, Katavić, Alikadić, Salčinović, Marić.

Budućnost - Vis Simm Bau 2:3 (M. Salihović, A. Salihović/ Alić, Mašić, Berbić)

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Budućnost: Mujkić, E.Berbić, O.Berbić, Selimović, Begović, Trumić, Ibrahimović, Mustafić, Pirić, Salihović, Sulejmanović.

Vis Simm Bau: Kragić, Stapić, Konjalić, Huseinspahić, Alić, Imamović, Mašić, Berbić, Pandžić, Hadžić, Isaković.