Gorio Bosfor: Tuča kao uvertira, čarobna koreografija, Bosanac tragičar, Hrvat zakuhao s navijačima

Galatsaray pobijedio Bešiktaš

A. Čaušević

Prvi ovosezonski veliki derbi grada Istanbula pripao je Galatasarayu koji je sa 2:1 bio bolji od Bešiktaša te je zasluženo stigao do svoje osme pobjede u sezoni.

Prije utakmice na ulicama Istanbula je bilo itekako vatreno pošto je došlo do navijačkog sukoba, da bi nakon toga bili i populani autobusi sa navijačima Bešiktaša.

Početak utakmice je obilježila nevjerovatna koreografija navijača Galasararaya povodom 100. godišnjice osnivanja republike Turske.

Oko 50.000 navijača na Rams Parku su se pobrinuli da scene obiđu svijet i sigurno će u navijačikom svijetu pristalice Galatasaraya dobiti sve pohvale.

Susret je počeo mnogo bolje Galatasaray koji je do vodstva stigao u 26. minuti kada je zabio Mauro Icardi, da bi četiri minute kasnije došlo do spornog trenutka.

Naime, sudija Meler je odlučio da isključi gostujućeg golmana Gunoka, gosti su protestvovali, ali uzalud te su u ostatku meča igrali sa igračem manje.

U 69. minuti odličan napad su izveli gosti kada je pomalo zaboravljen Oxlade-Chamberlain zabio za 1:1 te utišao domaće publiku.

Ipak, Gatasaray je do kraja meča uspio zabiti pobjedonosni gol i to preko Icardija nakon što je zbog igranja rukom penal napravio Amir Hadžiahmetović.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

U finšu utakmice priliku za igru je dobio i Ante Rebić, ali sve što je Hrvat uspio uraditi je da zakuha sa navijačima Galatasaraya zbog čega je i požutio.

S ovom pobjedom Galatasaray je izbio na prvo mjesto na tabeli, ali Fenerbahce u nedjelju igra svoj susret protiv Hatayspora kada će se Edin Džeko i društvo imati priliku vratiti na prvo mjesto.