Gameiro za važnu pobjedu Atletica

La Liga, 19. kolo

Atletico Madrid pobijedio je na gostovanju Eibar sa 0:1 u susretu 19. kola španske La Lige.

Do važna tri boda u borbi za vrh tabele Jorgandžije su došle zahvaljujući Kevinu Gameiru. Francuz je dobio šansu nakon suspenzije Diega Coste i na kraju ju je iskoristio.

Igrala se 27. minuta kada je tim iz Madrida došao do prednosti. Asistent je Antoine Griezmann, a strijelac je Gameiro za prednost od 0:1.

Atletico je ovim rezultatom otišao na odmor, da bi u nastavku meča Eibar bio bolji tim. Pokušali su domaći doći do izjednačenja, u tome nisu uspjeli i na kraju je pobjeda otišla u ruke madridskog tima.