Brutalna partija Balea u uvjerljivoj pobjedi Tottenhama
Foto - EPA

Hat-trick Velšanina

Tottenham je u 34. kolu engleske Premier lige savladao Sheffield United sa 4:0.

Spursi su kao veliki favoriti ušli u ovaj meč i na kraju su lagano došli do nove pobjede koja im ostavlja nadu za plasman u Ligu prvaka.

Junak pobjede je Gareth Bale. Velšanin je briljirao večeras i zabio je hatt-trick, a jedan pogodak postigao je Son.

Otpor gostiju slomjen je u 36. minuti. Gareth Bale pogađa nakon lijepe akcije za prednost od 1:0.

U nastavku je ponovo na sceni Gareth Bale. Velšanin zabija drugi i treći gol u 61. i 69. minuti susreta za uvjerljivu prednost od 3:0.

Tačku na ovaj meč stavlja Heung Min Son koji je postigao pogodak u 77. minuti za konačan rezultat susreta od 4:0.

Tottenham je ovom pobjedom preskočio West Ham i Liverpool i došao je na peto mjesto tabele Premiershipa.

Ipak, Spursi će do kraja sezone morati da čekaju kiks Chelseaja koji ima pet bodova više i zaista je teško očekivati da će ovu prednost tim Thomasa Tuchela ispustiti.

Tako vjerovatno Spurse nećemo gledati u Ligi prvaka, a vrlo je moguće da tamo neće biti ni Liverpoola.

Premier liga, 34. kolo:

Tottenham - Sheffield United 4:0

Barca.forever
Haj nek je i on dao hat-trick, nije dao 3 godine al ga baš ide u Tottenhamu
2 7
IMPERATOR
Hat-trick u Premiershipu vrijedan kao 6 komada u Primeri i to za jedno poluvrijeme! Sjećaš se kad pretrča Bartru preko pune linije? Hahahhaha