Dobili penal u 99. minuti, namjestio je loptu na bijelu tačku i namjerno promašio!

Fair-play potez godine dolazi iz Turske

E. Čaušević

Gaziantep i Goztepe remizirali su danas rezultatom 1:1 u meču 34. kola turske Superlige.

U Gaziantepu smo danas gledali zaista utakmicu za pamćenje, a sve ono najbitnije dešavalo se u sudijskoj nadoknadi.

Naime, gosti su u 92. minuti šokirali domaću ekipu kada su poveli sa 1:0, a gol je zabio Adis Jahović i činilo se da je to odlučujući trenutak ove utakmice.

Ipak, četiri minute kasnije Gaziantep dolazi do izjednačenja. Ersoy je asistirao za Figueireda koji je poravnao na 1:1.

No, detalj koji je obilježio meč desio se u 99. minuti. Sudija je svirao penal nakon što je golman gostiju oborio jednog igrača Gaziantepa u svom kaznenom prostoru, ali je pokazivao odmah da kontakta nije bilo.

Gosti su na sve načine pokušali da objasne da to nije bio penal, ali sudija nije odustao od odluke. Tada je loptu na bijelu tačku namjestio Muhammet Demir koji je napravio fair-play potez godine.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Bio je svjestan da penala nije bilo i namjerno je promašio udarac s bijele tačke zbog čega je dobio aplauz s tribina iako su domaći navijači sigurno željeli pobjedu. Ipak, fair-play je na kraju pobijedio što je najvažnije.

Klicko
Onda je benzema kralj fair playa.Čovjek svako kolo promaši po 2 penala.Naš dobri benz
12 5
celikze
Ovaj igrac je glupan.Ovo je bila narudzba za penal.Samo da je malo pricekao da ga golman zakaci i to je to.