Getafe nakon preokreta do pobjede nad Sociedadom

Zanimljiv finiš utakmice

E. Čaušević

Ekipa Getafea savladala je danas na domaćem terenu Real Sociedad (2:1) u okviru 10. kola španske La Lige.

Sociedad je na najbolji mogući način otvorio današnju utakmicu jer je već u petoj minuti golom Oyarzabala poveo sa 0:1. Taada se činilo da će gosti kući pjevajući, no u samom finišu utakmice Getafe je uspio da dođe do potpunog preokreta.

Prvo je u 78. minuti nakon asistencije Portilla mrežu Sociedada za 1:1 zatresao Rodriguez. Pet minuta prije kraja domaći su preokrenuli. Sudija je pokazao na bijelu tačku, a precizan je bio Molina za na kraju ispostavi će se konačnih 2:1.

Real Sociedad je trenutno na desetom mjestu La Lige sa 14. bodova, dok je Getafe jedno mjesto ispod sa dva boda manje.