Četiri gola u duelu Giresunspora i Karagumruka

H. Zilić

Bh. fudbaler Riad Bajić igra kao preporođen po povratku na turske terene. I večeras je bio najbolji pojedinac Giresunspora.

Njegova ekipa je u 25. kolu SUper lig dočekala Karamgumruk.

U vrlo uzubdljivoj i zanimljivoj utakmici konačan rezultat je glasio 2:2.

Domaći fenomenalno otvaraju susret. Imali su nekoliko dobrih prilika, a nagrada stiže u 20. minuti.

Dosuđen je penal za Giresunspor, a Riad Bajić je bio siguran za 1:0.

U 39. minuti nova sjajna akcija odomaćina, ponovo je u centru pažnje bio Bajić koji je asistirao Sainzu, a Riadovu loptu pomenuti fudbaler pretvara u pogodak za 2:0.

Gosti se nisu predavali i u 45. minuti vraćaju se u život za 2:1 pogodio je Mercan u 45. minuti. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme donosi također dopadljiv i otvoren fudbal, a radovali su se gosti.

Igrala se 57. minuta, dosuđen je penal za Karagumruk, siguran realizator bio je Borini za 2:2.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Nakon gola Borinija još nekoliko dobrih prilika pred oba gola, ali ostalo je do kraja 2:2.

Riad Bajić je u odličnoj formi, a nakon večerašnje učinka trenutno je na devet golova i dvije asistencije u prvenstvu Turske.