Goražde sigurno protiv Igmana, Čapljina protiv Rudara, Slavenu puni plijen u Gradačcu

Važne pobjede Goražda, Čapljine i Slavena

S. Grebović

Danas je odigrano sedam utakmica 11. kola Prve lige Federacije BiH, među kojima su i dueli u Goraždu, Čapljini i Gradačcu.

Fudbaleri Goražda su na svom terenu dočekali konjički Igman i slavili veliku pobjedu rezultatom 2:0 što im je donijelo skok na visoku drugu poziciju sa 20 bodova!

Domaći su bolje otvorili susret sa nekoliko izglednih prilika, ali do poluvremena su mreže ostale netaknute. U 53. minuti Žerić je oboren u kaznenom prostoru gostiju, da bi svega minut kasnije isti igrač preuzeo odgovornost, šutirao i pogodio za vodstvo svoje ekipe.

Svega šest minuta nakon toga domaći rješavaju pitanje pobjednika, a tačku na i postavlja Mirković za konačnih 2:0.

Prva liga Federacije BiH, 11. kolo:

FK Goražde: Ćulov, Guzijan, Dučić, Kurtović, Huseinspahić, Hasanović, Hrelja, Adžem, Danilović, Žerić, Mirković.

FK Igman: Jamaković, Alić, Fočo, Kišić, Čehajić, Šubo, Šehić, Kozić, Graho, Lukomirak, Pendek.

Čapljina je ugostila Rudar iz Kaknja i minimalnom pobjedom od 1:0 stigla do šestog ovosezonskog trijumfa.

Gol vrijedan velika tri boda je postigao strijelac Hasinović na asistenciju Hadžikadunića u 13. minuti susreta.

Čapljina je sada petoplasirana sa 19, dok je Rudar poziciju iznad sa istim brojem bodova.

HNK Čapljina: Vasilj, Novaković, Đurić, Albijanić, Pervan, Hasinović, Zubac, Pehar, Obradović, Hadžikadunić, Rodin.

FK Rudar: Bekan, Cana, Bešić, Goralija, Kovač, Kobilica, Bečak, Musić, Kovač F., Popović, Gačan.

U Gradačcu su svoj meč 11. kola odigrali domaća Zvijezda i Slaven, a na kraju su gosti iz Živinica odnijeli puni plijen slavivši minimalnim. Ovom je pobjedom Slaven prekinuo niz od dva uzastopna poraza i stigao do 12. osvojenog boda.

Zlata vrijeda gol za goste je postigao Jasmin Berbić u 60. minuti susreta.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Zvijezda: Radović, Antić, Arnautović, Šarić, Fačić, Mahmutović, Musić, Turbić, Hasukić, Čulum, Jazvin.

NK Slaven: Brezičanin, Todorović, Islamović, Musić, Tešić, Hodžić, Salihović, Berbić, Berbić, Delić, Suljić.

Zaprati FK Igman Konjic, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: