Posušje slavilo na Piroti i plasiralo se u osminu finala Kupa BiH

Slavlje gostiju

S. Grebović

Fudbaleri Posušja plasirali su se u osminu finala najmasovnijeg fudbalskog tačmičenja u BiH pošto su sa 2:1 pobijedili Travnik u gostima.

Bio je to duel prošlosezonih rivala u Prvoj ligi Federacije BiH, a na kraju su gosti ti koji danas zadovoljniji napuštaju Pirotu.

Počelo je dosta mirno. Na prvu pravu priliku čekalo se sve do 25. minute kada je Torlak pogodio stitivu gostiju.

Samo minut kasnije na drugoj strani Verunica je zaprijetio, ali je ta lopta prošla pored stative Vezira.

Pred kraj prvog dijela nova sjajna šansa za Travničane. Torlak je pravio ozbilje probleme gostima. Sada je sjajno probio i uposlio Ćatića čiji je odarac za koji centimetar prošao pored gola.

U petoj minuti nastavka Blagojević treće mrežu domaćih za 1:0 ekipe koja se takmiči u Premijer ligi BiH.

Gosti su nakon tog gola nastavili da dominiraju i držali su sve konce igre u svojim nogama. Pred kraj meča smo vidjeli još dva gola, po jedan na obje strane.

Prvo je Miličević u 84. minuti duplirao prednost svog tima, da bi samo tri minuta kasnije Vujica Travnik vratio u život, ali je to bilo prekasno po njegov tim.