Sloga Meridian u ljepotici sa šest golova slavila u Gabeli, Vidić diše za vratom Bilbiji!
Sloga slavila u Gabeli i uključila se u borbu za Evropu.

GOŠK ostaje na 23 boda

Eldar Ganibegović, foto: K. Dedić

Večeras su 20. kolo WWin lige BiH otvorili GOŠK i Sloga Meridian utakmicom u Gabeli. Gosti iz Doboja slavili su s 2:4.

Prva prilika za domaće već u petoj minuti. Gogić je pokušao glavom, lopta ide preko gola.

Četiri minute kasnije poveli su gosti. Greška Bradare na sredini terena, kontra Sloge, Vidić izlazi sam pred golmana domaće ekipe i pogađa za 0:1.

Još jedna velika prilika za GOŠK u 17. minuti. Šero je šutirao s 12 metara iskosa, brani golman gostiju.

Dvije minute kasnije na drugoj strani Mezić pokušava, da bi Vidić propustio veliku šansu u 23. minuti.

Igrala se 38. minuta kada Dobojlije stižu do drugog pogotka. Prednost je svojim drugim pogotkom duplirao Vidić.

Smanjili su domaći u 44. minuti. Lošu reakciju Trake koristi Batarelo. Tri minute prije toga je i Šero imao šansu.

Za kraj prvog dijela još jedan gol u mreži domaćina. Kvesić je dobio loptu na lijevoj strani, lijepo se oslobodio čuvara i pogodio suprotni ugao.

Vidjeli smo nekoliko pokušaja na obje strane i u drugom dijelu, ali ono najvažnije desilo se pred sami kraj, u 84. minuti.

Skorup šalje loptu za Mihaljevića koji se sjajno gradi i šutira te postiže odličan pogodak za 2:3. Dao je nadu GOŠK-u.

Igralo se zatim na polovini koja pripada Slogi. No, domaći fudbaleri nisu više uspjeli da zatresu mrežu gostiju koji tako slave velika tri boda.

Da stvar bude gora, Sloga je postigla još jedan gol u 90. minuti. Kvesić je centrirao, a Vidić na drugoj stativi dobro reaguje i glavom pogađa za 2:4.

Sloga u borbi za Evropu, Vidić juri Bilbiju

Sloga je nakon ove utakmice peta s 31 bodom, samo tri manje od Veleža koji je na trećoj poziciji koja vodi u Evropu. Uz utakmicu više, doduše. GOŠK je na 8. poziciji s 23 boda, četiri više iznad zone ispadanja gdje je Igman na 11. mjestu.

Na listi najboljih strijelaca sada Slogin Vidić ima 13 pogodaka, samo dva manje od vodećeg Nemanje Bilbije, napadača Zrinjskog i najboljeg strijelca ne samo ove sezone, nego i u historiji elitnog ranga bh. fudbala.

16 golova

GOŠK će u narednom kolu u goste kod Borca. Sloga će ugostiti Zrinjski, no prije toga za pet dana ima igrati novi meč u Hercegovini i to protiv Posušja u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

WWin liga Bosne i Hercegovine, 20. kolo:

GOŠK - Sloga Meridian 2:4 (Batarelo 44', Mihaljević 84'; Vidić 8', 38', 90', Kvesić 45+3')

NK GOŠK: Bobić, Čoko, Harambašić, Šuta, Skorup, Bradara, Musulin, Šero, Čajić, Batarelo, Gogić.

FK Sloga Meridian: Trako, Nikolić, Predragović, Božičković, Dujaković S., Popara, Milanović, Kvesić, Grabež, Varga, Vidić.

Hanibal
Poslije prvoga kola trebalo je Sarajevo kaparisati Vidica. On bi u Sarajevo do sada postigao 20 golova. Mozem,o mi reci sta hocemo ali je Jagodic dobar trener. Sastavi igrace 7 dana prije prvenstva i toliko osvoji bodova. Da je jos u kojem boljem klubu koliko bi tek osvojio. Uvijek smatram ako se dobro skautira samo u BiH moze se sastaviti sampionska ekipa, ne treba ici do juzne Amerike.Predlazem upravi Sarajeva kao navijac kluba da na ljeto dovedu ovoga Vidica i vrate iz Veleza onoga Gruzijca. Ispade da smo samo pojacali Velez sa njim da nam preotme mjesto u evropi. Trener koji ga je otjerao pojma nejma s fudbalom.