Robot? Mašina? Haaland se obrukao i pokazao da je običan smrtnik od krvi i mesa

Nevjerovatan promašaj

E. Oštraković

Ekipa Manchester Cityja kiksala je jučer na gostovanju kod Nottingham Foresta, te su odigrali samo 1:1 u utakmici u kojoj su svi već ranije upisali pobjedu.

Manchester City je dominirao, imao više od igre, ali su uspjeli postići samo jedan gol na ovom susret.

Desilo se to u 41. minuti. Grealish je asistirao Bernardu Silvi koji je postigao gol za vodstvo gostujuće ekipe.

Iako su promašili veliki broj prilika, očekivalo se da gosti neće primiti gol na ovom susret, te da će ostvariti barem minimalnu pobjedu.

Da se to ne desi pobrinuo se Wood. Naime, Gibbs-White je u 84. minuti sjajno asistirao, a gol za poravnanje postigao je Wood.

Ono o čemu bruji Engleska jesu dva promašaja Haalanda koja su se desila u istom napadu. Prvo je Haaland pogodio prečku, a zatim prebacio cijeli gol.

Zaista, napadač njegovog kalibra ove stvari mora pospremati u mrežu, a i sam Haaland nas je sve navikao na to da sa lakoćom daje golove.

Ipak, sada se propisno osramotio, a ubrzo je postao i meta ismijavanja na društvenim mrežama.

Na kraju su ovi promašaji skupo koštali Manchester City jer su ostali bez važne pobjede.

Drakula
Smrtnik dao 26 golova u najjacoj ligi. Za razliku od mbappea ne glumi zvijezdu i ne postavlja ultimatume