Osijek preskočio Dinamo na vrhu HNL-a
Foto - EPA

Pobijedili Hajduk u Splitu

Fudbaleri Osijeka novi su lideri Prve hrvatske lige nakon što su večeras u derbiju savladali Hajduk u Splitu sa 1:0.

Osijek ove sezone igra sjajno. Trijumfom u Splitu su preskočili Dinamo na tabeli, ali imaju i dvije utakmice više, pa je aktuelni hrvatski prvak itekako u dobroj poziciji pred nastavak sezone.

Dobar meč viđen je u Splitu. Osijek je bio taj koji je često prijetio u prvom poluvremenu, najopasniji je bio Mierez koji je imao nekoliko odličnih šansi.

Najbolju priliku promašio je u 34. minuti. Izbio je sam pred Kalinića i zatim je očajno šutirao pored gola Kalinića.

Nakon prvih 45 minuta na Poljudu nije bilo golova, da bi na samom otvaranju drugog dijela Osijek stigao do vodstva.

Ramon Mierez ovog puta nije promašio. Uspio je majstorski matirati Kalinića za 0:1, a ovo je argentinskom fudbaleru 18. gol sezone.

U nastavku utakmice Osijek sigurno čuva prednost. Na kraju su ga bez većih problema i sačuvali, te su došli do velika tri boda u borbi za titulu

Ipak, Dinamo ima samo bod manje uz dva susreta manje, ali svakako da će do kraja sezone HNL biti izuzetno zanimljiv.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Darko Todorović odigrao je kompletan susret u poraženom timu i dobio je žuti karton u nadoknadi prvog dijela.