Hajduk se vratio na prvo mjesto, sada čeka šta će uraditi Rijeka

Uzbudljivo u SuperSport HNL-u

E. Oštraković

Fudbaleri Hajduka ostvarili su sigurnu pobjedu u okviru 22. kola SuperSport HNL-a. Na domaćem terenu dočekali su Slaven Belupo i ostvarili su pobjedu od čak 4:0.

Nije se činilo da će Hajduk ostvariti tako visoku pobjedu jer su se gosti jako dobro branili u prvom poluvremenu.

Jedini gol u prvom dijelu utakmice viđen je u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Kalinić je pogodio nakon asistencije Brekala.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Brekalo postiže gol za 2:0, a asistenciju je upisao Sahiti.

Sahiti je tri minute kasnije upisao još jednu assitenciju, a gol je ovaj put postigao Kalik.

Konačan rezultat postavljen je u 68. minuti. Sahiti je ponovo asistirao, a strijelac je bio Čuić.

Ekipa Hajduka nakon ove pobjede ponovo se nalazi na prvom mjestu na tablei sa 45 osvojenih boodva.

Imaju jedan bod više od Rijeke, te četiri boda više od Dinama, ali i utakmicu više od obje ekipe.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Sa druge strane Slaven Belupo nalazi se na sedmom mjestu na tabeli sa 26 osvojenih bodova.

Ekipu Hajduka sada čekaju dva vezana gostovanja. Prvo će u goste ekipu Rudeša, a azatim gostuju kod Varaždina.

Zaprati HNK Hajduk, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: