Petarda na Poljudu - Hajduk razbio Rudeš

Sjajna utakmica domaćih

Esmer Oštraković

Fudbaleri Hajduka upisali su ubjedljivu pobjedu na svom terenu protiv Rudeša u okviru 32. kola SuperSport HNL-a. Konačan rezultat bio je 5:1 za domaći tim.

Nakon samo četiri minute igre ekipa Hajduka je došla do prednosti od 1:0. Pukštas je pogodio nakon asistencije Benrahoua.

Isti igrač je u 26. minuti utakmice postigao svoj i Hajdukov drugo gol na ovoj utakmici.

Da ostane u centru pažnje Šukštas se pobrinuo i samo dvije minute kasnije kada je postigao autogol i tako smanjio prednost Hajduka na 2:1.

Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 53. minuti Hajduk postiže i treći gol, a strijelac je ovog puta bio Krovinović.

Stvari je na ovoj utakmici svojim drugim kolom riješio upravo Krovinović, a igrala se 59. minuta utakmice.

Konačan rezultat na ovoj utakmici postavio je Kalinić golom u 71. minuti.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Hajduk je naravno ostao na trećem mjestu na tabeli nakon ove utakmice i sada imaju 61 osvojen bod.

Sa druge strane Rudeš je zakucan za dno tabele sa samo sedam osvojenih bodova u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Zaprati HNK Hajduk, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: