Flickovo je otkucalo - Poslije ove sramote teško da će zadržati posao selektora Njemačke!

Japan protutnjao kroz Wolfsburg

Eldar Ganibegović

Njemačka kao domaćin EURO-a ne igra kvalifikacije, ali se zato bruka u prijateljskim utakmicama. Nakon večerašnje sramote, Hansi Flick će teško ostati selektor Elfa.

Fudbalska reprezentacija Njemačke večeras je u Wolfsburgu igrala prijateljsku utakmicu protiv Japana, a azijska selekcija slavila je rezultatom 1:4.

Do vodstva Japan dolazi u 11. minuti preko Ita, da bi u 19. minuti za 1:1 pogodio Sane.

Samo tri minute kasnije Ito u ulozi asistenta, a za novo vodstvo Japana pogađa Ueda i pri rezultatu 1:2 se otišlo na odmor.

Blijedo drugo poluvrijeme Japan je u finišu začinio s nova dva gola i tako nanio težak poraz Njemačkoj.

Prvo je u 90. minuti Asano pogodio za 1:3, da bi u drugoj minuti nadoknade Tanaka glavom završio svu priču.

U posljednjih pet utakmica Njemačka ima čak četiri poraza i jedan remi, te se pozicija Hansija Flicka opasno trese.

Podsjetimo, Japan je Njemačku košao i na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Slavio je s 2:1 i kao prvi u grupi E se plasirao u osminu finala ispred Španije, Njemačke i Kostarike.

Ostaje da vidimo šta će biti s Njemačkom i da li će se konsolidovati do početka Evropskog prventva koje se naredne godine igra u njihovoj zemlji.

Za tri dana Njemačka igra prijateljsku utakmicu protiv Francuske, u oktobru su protivnici SAD i Meksiko, a u novembru Austrija i vidjet ćemo šta može Elf u ovim utakmicama.