Maguire ima da časti sudiju Olivera: Brutalan faul nad fudbalerom iz Srbije i samo žuti karton

Dobro je prošao

Haris Zilić

U toku je duel 26. kola engleskog Premiershipa između Manchester Uniteda i Fulhama, a nakon prvog poluvremena rezutlat je 0:0 u veoma borbenoj utakmici na Old Traffordu.

Imala su oba tima prilika, a u prvom poluvremenu vidjeli smo po osam udaraca prema oba gola.

United je imao sreće u 36. minuti jer je Harry Maguire dobro prošao nakon jednog oštrog starta.

Defanzivac Uniteda je nagazio reprezentativca Srbije Sašu Lukića (27) i izgledalo je jako nezgodno.

Za ovakve i slične prekršaje se obično dobije crveni karton, ali Maguire ima da vodi na večeru sudiju Olivera i dobro ga počasti jer mu je pokazao samo žuti karton.

Ovu situaciju pogledajte OVDJE.

Fudbaleri Fulhama su žestoko protesotvali zbog ove odluke Olivera smatrajući da je United trebao ostati s igračem manje.

Sve u svemu diskutabilna odluka engleskog sudije i kojoj će se sigurno pričati u narednim danima na Ostrvu.

Manchester United je prije ovog meča bio na šestoj poziviji sa 44 boda, pet manje od četvrtoplasirane Aston Ville.

Sa druge strane Fulham je na Old Trafford došao kao 12. tim na tabeli sa 29 bodova i nalaze se u zlatnoj sredini.